8. ročník Regionálnej prehliadky speváckych súborov seniorov

Mesto Lučenec v spolupráci s Informačným centrom Europe Direct Lučenec zorganizovalo 22.10.2019 podujatie 8. ročník Regionálnej prehliadky speváckych súborov seniorov v rámci série podujatí pod názvom Aktívni seniori v Európe. Na podujatí sa stretli najstarší občania, aby odprezentovali svoje umenie v speve rôznych typov pesničiek.

Prehliadku otvorili primátorka mesta Alexandra Pivková a vedúca oddelenia školstva, sociálnych vecí, kultúry a športu Ivana Jasenková Olšágová. Seniori svojím vystúpením predviedli svoje spevácke schopnosti a tiež pozitívnu energiu a humor. Na prehliadke sa odprezentovalo 9 speváckych skupín a súborov: Rozmarín z Radzoviec, Senior Detva z Detvy, Rezeda pri DCS z Lučenca, Háj spod Haliera z Tomášoviec, Škorec z Vidinej, Fialôčka z Poltára, Javor z Divína, Klenovčanka z Klenovca a Hrachovianka z Hrachova.

V závere podujatia zástupcovia  jednotlivých súborov prebrali od organizátorov kvetinové dary a darčeky a všetci si spoločne zaspievali.  Ceny pre účinkujúcich  venovalo Informačné centrum Europe Direct Lučenec.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here