Deň Zeme

Mesto Lučenec, Europe Direct Lučenec, CHKO Cerová vrchovina v spolupráci s Mestskými lesmi Lučenec, štátnym podnikom Lesy SR, DSS Libertas a mestskými ovocnými sadmi organizovali 20. apríla Deň Zeme. Cieľom podujatia bolo priblížiť širokej verejnosti potrebu ochrany životného prostredia, podporiť zmeny v oblasti klímy, pripomenutie si našej závislosti na zdrojoch zo Zeme. Zámerom podujatia bolo tiež podporiť ekologické zmýšľanie širokej verejnosti.

Do množstva aktivít sa zapojili aj materské, základné a stredné školy. V mestských ovocných sadoch si samospráva pre žiakov a seniorov pripravila sériu prednášok venovaných najmä environmentálnej výchove, životu v lese či včelárstvu. Pripravených bolo taktiež niekoľko interaktívnych stanovíšť.

Jednotlivé materské a základné školy sa venovali údržbe a skrášľovaniu prostredia areálov svojich škôl. Žiaci sa starali o ovocné stromy, kríky či vyvýšené záhony. Stredoškoláci sa zapojili do skrášľovania okolia celého mesta. Mesto Lučenec a Europe Direct Lučenec im poskytlo vrecia ochranné rukavice na vyzbieranie odpadkov. Obyvateľom mesta bolo tradične poskytnutý kompost zdarma, ktorý si mohli vyzdvihnúť na Športovej ulici od 19. apríla 2023. V rámci občianskej iniciatívy v sobotu 22. apríla mohli občania tiež aktívne prispieť k úprave svojich verejných priestranstiev pred bytovými domami a prispieť tak k ochrane životného prostredia.

Podujatie bolo v súlade s ročnou prioritou EÚ – Európska zelená dohoda.

Predchádzajúci článokRegionálne kolo Mladý Európan 2023 v Lučenci
Ďalší článokPolitika súdržnosti EÚ: Viac ako 190 miliónov eur na lepšiu železničnú infraštruktúru na Slovensku

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here