Diskusia so študentmi „EÚ a my“ v Lučenci

Informačné centrum Europe Direct Lučenec v spolupráci s mestom Lučenec v rámci svojich komunikačných aktivít na rok 2018 organizovalo dňa 03.12.2018 diskusiu pre žiakov stredných škôl v Lučenci pod názvom “Európska únia a my” v sále Fénix na Radnici v Lučenci.  Partnerom podujatia je Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Cieľom podujatia bolo interaktívnou formou zvýšiť povedomie a všeobecnú informovanosť o Európskej únii na Slovensku medzi študentmi. Podujatie je zamerané na oboznámenia sa mladých ľudí /študentov stredných škôl/ v regióne o stratégiách a cieľoch v EÚ na aktuálne témy: Komunikácia o Európe, ktorá chráni, posilňuje a obraňuje, 10 priorít Európskej komisie, téma volieb do Európskeho parlamentu v roku 2019, Európa 2020 pre rast, nové programovacie obdobie 2014-2020, aktivity, inštitúcie EÚ, Investičný plán pre Európu,  priority EÚ, Európsky rok kultúrneho dedičstva Investičný plán pre Európu.

Na podujatí vystúpili vzácni hostia: František Ružička – štátny tajomník MZV a EZ SR, Monika Smolková – poslankyňa Európskeho parlamentu, Ladislav Miko – vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR a Robert Hajšel – riaditeľ Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.

Študenti  z Gymnázia B.S.Timravy a Strednej odbornej školy hotelových služieb a dopravy v Lučenci mali možnosť počas diskusie vyjadriť svoj názor, rozšíriť si svoj obzor v téme EÚ, podporiť výmenu skúseností a rozvíjať dialóg s hosťami a tým zlepšiť svoje celkové prezentačné zručnosti. Súčasne sa počas diskusie na pôde Mestského úradu v Lučenci a Radnice uskutočnil interaktívny workshop pre študentov a profesorov stredných škôl v Lučenci pod názvom “Hovorme o Európe”, ktorú realizovala Nadácia Antona Tunegu.

Predchádzajúci článokĎalších 12 000 bezplatných cestovných poukazov na objavovanie Európy
Ďalší článokKonečne končí geoblocking

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here