Intenzívnejší boj proti antimikrobiálnej rezistencii

Komisia víta, že Rada Európskej únie dnes prijala jej návrh posilniť opatrenia EÚ zamerané na boj proti antimikrobiálnej rezistencii (AMR).

Odporúčanie o boji proti AMR sa zameriava na prevenciu a kontrolu infekcií, dohľad a monitorovanie, inovácie a dostupnosť účinných antimikrobiálnych látok, obozretné používanie a spoluprácu medzi členskými štátmi, ako aj na spoluprácu na globálnej úrovni.

Na rok 2030 bolo stanovených niekoľko cieľov EÚ, ktoré boli vypracované spolu s Európskym centrom pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC):

  • znížiť celkovú spotrebu antibiotík u ľudí o 20 %,
  • zabezpečiť, aby antibiotiká boli účinné minimálne pri 65 % celkovej spotreby u ľudí (užívanie správnych antibiotík),

znížiť výskyt infekcií spojených s troma kľúčovými baktériami rezistentnými voči antibiotikám. Tento cieľ sa bude uplatňovať najmä v prípade nemocníc.

Predchádzajúci článokDEZINFOTOUR – Gymnázium I. Kraska RS, Obchodná akadémia-Kereskedelmi Akadémia RS, Gymnázium – Gimnázium Fiľakovo
Ďalší článokKomisia oznamuje ďalšie kroky v otázke kybernetickej bezpečnosti 5G sietí

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here