MDD v ríši remesiel

Mesto Lučenec v spolupráci s Centrom voľného času Magnet Lučenec zorganizovalo 3. júna 2018 tradičné podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa detí v mestskom parku v Lučenci. Cesty parku mohli deti zaviesť do rozprávkovej krajiny Magnetkovo, v ktorej sa objavili postavičky predvádzajúce staré remeslá.

V programe sa počas krásneho slnečného dňa predstavili Saška Baška, kapela CZUŠ Sv. Jána Bosca z Lučenca, Divadlo pod balkónom z Banskej Bystrice s rozprávkou Zlatovláska a mažoretky. Pre deti boli tiež pripravené rôzne sprievodné akcie. Na záver sa mohli deti vyšantiť na penovej párty v réžii dobrovoľných hasičov mesta Lučenec.

Informačné centrum Europe Direct nemohlo chýbať na tomto podujatí a vo svojom stánku pripravilo pre deti rôzne športové stanovištia, skladanie puzzle. Deti sa tiež mohli dozvedieť viac o fungovaní EÚ prostredníctvom informačných materiálov.

Takmer 600 detí sa okrem pochodu mestským parkom a bohatého programu tešilo zaujímavej tombole, ktorú zabezpečili organizátori z mesta Lučenec za pomoci Informačného centra Europe Direct Lučenec a ostatných sponzorov.

Predchádzajúci článokPosilnenie sociálneho rozmeru
Ďalší článokViac peňazí na prepájanie Európanov vďaka vysokovýkonnej infraštruktúre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here