8. ročník Regionálnej prehliadky speváckych súborov seniorov

Mesto Lučenec v spolupráci s Informačným centrom Europe Direct Lučenec zorganizovalo 22.10.2019 podujatie 8. ročník Regionálnej prehliadky speváckych súborov seniorov v rámci série podujatí pod názvom Aktívni seniori v Európe. Na podujatí sa stretli najstarší občania, aby odprezentovali svoje umenie v speve rôznych typov pesničiek.

Prehliadku otvorili primátorka mesta Alexandra Pivková a vedúca oddelenia školstva, sociálnych vecí, kultúry a športu Ivana Jasenková Olšágová. Seniori svojím vystúpením predviedli svoje spevácke schopnosti a tiež pozitívnu energiu a humor. Na prehliadke sa odprezentovalo 9 speváckych skupín a súborov: Rozmarín z Radzoviec, Senior Detva z Detvy, Rezeda pri DCS z Lučenca, Háj spod Haliera z Tomášoviec, Škorec z Vidinej, Fialôčka z Poltára, Javor z Divína, Klenovčanka z Klenovca a Hrachovianka z Hrachova.

V závere podujatia zástupcovia  jednotlivých súborov prebrali od organizátorov kvetinové dary a darčeky a všetci si spoločne zaspievali.  Ceny pre účinkujúcich  venovalo Informačné centrum Europe Direct Lučenec.

Predchádzajúci článok8. ročník regionálnej prehliadky seniorských speváckych súborov
Ďalší článokEurópania naďalej podporujú medzinárodný rozvoj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here