Euro nestráca popularitu, eurodrobné by väčšina Slovákov zrušila

20.11.2018 bol zverejnený už v poradí sedemnásty prieskum na tému obľúbenosti spoločnej meny Euro medzi  občanmi krajín eurozóny.

Výsledky prieskumu ukazujú, že podpora Eura medzi občanmi eurozóny je najvyššia už v poradí druhý rok za sebou. Až 74% opýtaných z krajín eurozóny súhlasí s tvrdením, že Euro je pre EÚ ako celok dobrá vec. Na Slovensku tento názor zdieľa 79% respondentov. Až 69% slovenských respondentov si myslí, že Euro je dobré pre ich krajinu, teda pre Slovensko.

27% opýtaných občanov eurozóny a rovnako aj slovenských respondentov, sa v prieskume vyjadrilo, že vďaka Euru sa cítia byť viac Európanmi, ako predtým než ich krajina zaviedla spoločnú menu.  Viac ako dve tretiny (69%) opýtaných sa vyjadrilo, že medzi krajinami Eurozóny by mala byť väčšia koordinácia hospodárskych politík. Na Slovensku má tento názor 53% opýtaných.

Súčasťou prieskumu bola aj otázka týkajúca sa zrušenia 1 a 2 centových mincí. Celkovo sa v prospech zrušenia týchto mincí vyslovilo 64% opýtaných v eurozóne. Zo slovenských respondentov by tieto „drobné“ mince zrušilo až 73% opýtaných.

Celý prieskum nájdete tu: Flash Eurobarometer 473 (October 2018

Predchádzajúci článokDiskusia so študentmi „Európska únia a my“ vo Veľkom Krtíši
Ďalší článokPohľad na zdravie v Európe: Prevencia a ochrana pre dlhší a zdravší život

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here