Európska noc výskumníkov 2018

Festival vedy Európska noc výskumníkov je projekt finančne podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií – Horizon 2020, v časti – Marie Skłodowska-Curie actions pod číslom 818109 a financovaný zo štátneho rozpočtu SR prostredníctvom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Európska noc výskumníkov je paralelne organizovaná v 24 štátoch Európy a tento ročník sa uskutočňuje pod značkou Európskeho roku kultúrneho dedičstva. Na Slovensku sa aj tento rok konal už tradične v posledný septembrový piatok – 28.9.2018 v slovenských mestách ako Bratislava, Banská Bystrica, Žilina, Košice a Poprad.

Hlavný organizátor podujatia, Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, portálom EurActiv.sk a  Centrom vedecko-technických informácií SR, opäť pripravil bohatý a maximálne pestrý program, ktorý oslovil všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. Špeciálnou cieľovou skupinou projektu boli deti v školskom veku, pričom dôraz je kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.

Mottom tohtoročného festivalu je „Výskumníci v nás“. Infomačné centrum Europe Direct Lučenec malo na uvedenom podujatí v Banskej Bystrici stánok, kde mohli návštevníci získať aktuálne informácie z EÚ a tiež si mohli vyskúšať kvízy o EÚ.

 

Predchádzajúci článokPozvánka na podujatie- Rozcvičme telo a hlasivky s Gizkou Oňovou
Ďalší článokPozvánka – VII. Regionálna prehliadka seniorských speváckych zborov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here