Európsky deň 2022 v Lučenci

Mesto Lučenec a Europre Direct Lučenec organizovalo v rámci Lučenského hodovania podujatie zamerané na oslavu Európskeho dňa spolu s partnerskými mestami, ktorého súčasťou bola aj prezentácia kultúry a histórie partnerských miest, ako aj prezentácia priorít a stratégií Európskej únie na roky 2021 až 2025. V rámci podujatia sa široká verejnosť oboznámila s novými komunikačnými prioritami a aktivitami Európskej komisie a Európskeho parlamentu.

V rámci podujatia vystúpili v Lučenci na hlavnom pódiu kapely The Band Of Groove a FourPlayers, ktoré hrali známe európske piesne. Centrum Europe Direct Lučenec taktiež podporilo podujatie určené pre deti a mládež v Rozprávkovom pódiu na Radnici. Mladým Európanov sa predstavilo Divadlo na hojdačke – „Kedy stromy spievajú“ a Babadlo – „Popolvár, najväčší na svete“.

Neoddeliteľnou súčasťou tohto Európskeho dňa boli príhovory partnerských miest mesta Lučenec. Na pôde mesta Lučenec sme privítali zástupcov z mesta Mělník a Louny. Lučenčanom sa na pódiu prihovorili okrem primátorky mesta Lučenec aj Ctirad Mikeš (starosta mesta Mělník) a Vladimír A. Hons (místostarosta mesta Louny).

V rámci Európskeho dňa sa na Námestí republiky odprezentovali v informačnom  stánku svoju činnosť Slovenská akademická informačná agentúra a centrum Europe Direct Lučenec, v ktorom mohli získať cenné informácie o EÚ, ako aj sa vyjadriť k téme budúcnosti Európskej únie a tiež si overiť svoje znalosti z EÚ prostredníctvom kolesa šťastia.

Predchádzajúci článokPozvánka na Európsky deň
Ďalší článokEurópska iniciatíva občanov: Prostredie bez tabaku

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here