Európsky deň bez áut a so športom, Nočný beh mesta Lučenec – v rámci EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY V MESTE LUČENEC

Európsky týždeň mobility prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklodoprava, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Výročná téma EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY na rok 2021 je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“. Výber tohtoročnej témy vzdáva hold ťažkostiam, ktoré Európa – a svet – pociťovali počas pandémie COVID-19.

Mesto Lučenec si pre občanov pripravilo sériu podujatí a akcií, ktorými sme sa aj tento rok zapojili do Európskeho týždňa mobility a podporili tak kampaň za udržateľnejšiu formu dopravy. Pripravené boli podujatia, ale aj sprievodné akcie.

Na lučeneckých základných školách sa postupne predstavili športové kluby. V roku 2021 to boli Akapo, Wanted, Hockey club, Futsal klub, Junior judo klub, Novo CK a Dance Attack. Pre cestujúcich bola taktiež pripravená bezplatná mestská hromadná doprava. Počas stredy 22.9.2021 tak mohli cestovať mestom úplne zadarmo.

Európsky deň bez áut a so športom v Lučenci a Nočný beh sa konal 22.09.2021 pri Synagóge v Lučenci. Návštevníci mohli od 17.00 hod. vidieť cyklotrialovú show CK novotrial Lučenec, mohli sa zúčastniť cyklistického okruhu mestom Lučenec. Naše centrum Europe Direct sa zúčastnilo tohto podujatia aj osobne prostredníctvom stánku, kde sme prezentovali publikácie EÚ zameranú na relevantnú oblasť. Na podujatí nechýbal bufet a TeatroBus.

Štart nočného behu mesta Lučenec sa konal od 19.00 hod. spred synagógy. Prvý ročník Nočného behu mestom Lučenec sa skutočne vydaril. Hovoria o tom ohlasy pretekárov, ktoré boli iba pozitívne. Preteky boli určené pre všetkých rekreačných športovcov, ktorých baví zdravý životný štýl. Zaujímavá bola aj trať, ktorá viedla takmer celým mestom Lučenec. Viac ako 300 bežcov absolvovalo približne 5,6-kilometrovú trať, ktorá zahŕňala skoro všetky dominanty mesta a to všetko za tmy pri verejnom osvetlení.

Na podujatí nechýbala hudba v podobe skupiny FourPlayers a lučeneckých DJ´s. Organizátormi behu boli mesto Lučenec a Informačné centrum EUROPE DIRECT Lučenec.

Predchádzajúci článokPozvánka na slávnostné otvorenie Informačného centra Europe Direct Lučenec
Ďalší článokZdravý životný štýl: Komisia spúšťa celoeurópsku kampaň

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here