Európsky týždeň mobility a športu – Mesto Lučenec v pohybe – 21.09.2018

Európsky týždeň mobility a športu v Lučenci – Mesto Lučenec v pohybe

…. sa tento rok niesol v znamení hesla KOMBINUJ A CHOĎ! Hlavným cieľom tohto projektu je upriamiť pozornosť verejnosti na výhody cestovania verejnou hromadnou dopravou, ktorá je šetrnejšia k životnému prostrediu, či peši alebo bicyklom. Európsky týždeň mobility a športu (16. – 22. septembra 2018) oslávilo mesto Lučenec v piatok 21. septembra na Námestí republiky.

Po slávnostnom otvorení podujatia primátorkou Alexandou Pivkovou, viceprimátorom Pavlom Baculíkom a Petrom Káčerom si deti zacvičili s Monikou Kramecovou. Obrovským zážitkom pre všetkých bolo vidieť úspešného novohradského strongmana (siláka) Milana Šuľana – železného muža, ktorý potiahol autobus spoločnosti SAD Lučenec značky CROSWAY IRISBUS na 20 metrov. To však nestačilo a v druhom kole si autobus naplnil 100 škôlkarmi a ťahal znovu. Za obrovského aplauzu sa mu to podarilo.

V tento deň nechýbala ani tradičná cyklistická jazda ulicami mesta žiakov základných a stredných škôl, tentokrát s ambasádorom podujatia Petrom Káčerom. Je to človek, ktorý sa narodil s detskou mozgovou obrnou, ale napriek svojej chorobe sa pustil do športovania s cieľom pomôcť ľuďom s rovnakým hendikepom. Do Lučenca prišiel na špeciálne upravenom bicykli.

Popri rôznych programoch sa konala aj prezentácia lučeneckých športových klubov a občianskych združení. Do projektu sa zapojila aj Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s., ktorá ponúkla počas tohto dňa možnosť „na živo“ si prezrieť autobusy z ich vozového parku. Návštevníci mohli vidieť a porovnať autobus, ktorý prepravoval cestujúcich v minulosti – historickú KAROSU C734 a autobus, ktorý je im k dispozícii v súčasnosti. Deti mali možnosť prejsť, usadiť sa v autobusoch a viacerí z nich si vyskúšali aj miesto vodiča, ktoré sa im veľmi páčilo. Pre každého bola pripravená sladká pochúťka a malá pozornosť. Počas tohto vydareného podujatia Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s. odovzdala poukaz v hodnote 200 € Materskej škole Ul. partizánska, Lučenec. Podujatie organizovalo mesto Lučenec, Informačné centrum Europe Direct a SAD, a.s.

Predchádzajúci článokDPH: Podľa nových údajov členské štáty EÚ ešte stále prichádzajú v príjmoch o takmer 150 miliárd EUR
Ďalší článok14 členských štátov EÚ zaostáva v plnení stanovených recyklačných cieľov – Komisia navrhuje opatrenia ako im s plnením pomôcť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here