MDD v Mestskom parku v Lučenci

Prvý júnový víkend je už od nepamäti venovaný deťom. Mesto Lučenec v spolupráci s CVČ Magnet každý rok oslavovalo Medzinárodný deň detí v areáli mestského parku. Tohto roku padol aj rekord, bolo vyše 700 zaregistrovaných účastníkov.

Úlohou detí bolo absolvovanie stanovíšť, kde mali včielky počítať, skákať vo vreci alebo odpovedať na otázky ohľadom rozprávky Včielka Maja. Bohatý kultúrny program sa začal v doobedných hodinách s Dino show, kde herci zábavno-tanečne zaviedli deti do tajomstiev dinosaurov. Pokračoval detským rozprávkovým divadelným predstavením a koncertom najznámejších piesní z rozprávok. Pri pódiu sa nachádzali drevené atrakcie pre deti i dospelých, s ktorými sa deti dávno hrávali. Nemohli chýbať ani propagačné stánky a maľovanie na tvár. Súčasťou podujatia bola aj jazda na vyhliadkovom vláčiku, ktorý chodil od parku cez mesto okolo synagógy.

Informačné centrum Europe Direct Lučenec malo na uvedenom podujatí svoj reprezentačný stánok a pre deti pripravilo hry a kvízy o EÚ. Europe Direct Lučenec tiež prispelo do tomboly o ceny pre deti.

Predchádzajúci článokFotografická súťaž na FB “Čo vám priniesol vstup Slovenska do EÚ?”
Ďalší článokČo odporúča Európska komisia Slovensku?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here