Mladý Európan 2019 v Banskej Bystrici

Regionálne kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan 2019 organizovalo Informačné centrum Europe Direct v spolupráci s Univerzitnou knižnicou UMB v Banskej Bystrici dňa 05.04.2019 pre študentov druhých a/alebo tretích ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl v rámci Banskobystrického kraja.

Poslaním súťaže je zvýšiť povedomie participatívneho občianstva Európskej únie medzi študentmi stredných škôl na Slovensku. Nosnou témou sú všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ. Záštitu nad súťažou v roku 2019 prevzal vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku pán Ladislav Miko. Súťaž sa realizuje v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie v SR. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR.

Súťaž prebiehala v troch súťažných kolách, prvé kolo – vedomostný test, druhé kolo – jazyková súťaž v správnom vyplnení jazykovej krížovky a tretie kolo/finále bolo zamerané na správne zodpovedanie otázok doplnených obrázkami z nasledovných oblastí: kvíz s kategóriami osobnosti, symboly a dominanty EÚ.

Celkové výsledky regionálneho kola boli nasledovné:

1. miesto – Gymnázium J. Chalupku, Brezno, 2. miesto – Gymnázium A. Kmeťa, Banská Štiavnica, 3. miesto – Gymnázium Ľ. Štúra, Zvolen

Víťazom regionálneho kola srdečne blahoželáme a držíme im palce v národnom kole súťaže Mladý Európan 2019, ktoré sa uskutoční 13.06.2019 v Košiciach.

Predchádzajúci článokPozvánka na podujatie “Z blízka/z ďaleka – Iné Rumunsko”
Ďalší článokPodujatie “Z blízka/z ďaleka – Iné Rumunsko” – otvorenie podujatia

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here