Mladý Európan 2020 v Banskej Bystrici

Informačné centrum Europe Direct Lučenec v spolupráci s Univerzitnou knižnicou UMB v Banskej Bystrici organizovalo 15. ročník regionálneho kola vedomostnej súťaže Mladý Európan 2020 v Banskej Bystrici, ktoré sa konalo 17.09.2020 pre študentov gymnázií a stredných odborných škôl. Poslaním súťaže je zvýšiť povedomie participatívneho občianstva Európskej únie medzi študentmi stredných škôl na Slovensku. Nosnou témou sú všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ. Záštitu nad súťažou v roku 2020 prevzal podpredseda Európskej komisie pán Maroš Šefčovič a partnerom súťaže je Úrad vlády SR. Súťaž podporila aj Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici.  Súťaž prebiehala v troch súťažných kolách, prvé kolo – vedomostný test, druhé kolo – jazyková súťaž v správnom vyplnení jazykovej krížovky a tretie kolo/finále bolo zamerané na správne zodpovedanie otázok doplnených obrázkami z nasledovných oblastí: kvíz s kategóriami osobnosti, symboly a dominanty EÚ.
Celkové výsledky regionálneho kola v Banskej Bystrici boli nasledovné:
1. miesto – Gymnázium J. Chalupku, Brezno,
2. miesto – Gymnázium Ľ. Štúra, Zvolen,
3. miesto – Gymnázium A. Kmeťa, Banská Štiavnica
Víťazom regionálneho kola srdečne blahoželáme a držíme im palce v národnom kole súťaže Mladý Európan 2020, ktoré sa uskutoční 16.10.2020 v Banskej Bystrici.

Predchádzajúci článokVýzva v rámci Európskej zelenej dohody: miliardová investícia na podporu ekologickej a digitálnej transformácie
Ďalší článokEurópsky týždeň mobility v Lučenci – Európsky deň bez áut a so športom

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here