Návšteva z Lotyšska

V rámci sieťovania s inými Europe Direct centrami v EÚ sme v meste Lučenec včera privítali delegáciu z Europe Direct Jelgava spolu s predstaviteľmi mesta Jelgava z Lotyšska. Dlhou tradíciou centra je navštevovať krajiny EÚ a tento rok si vybrali Slovensko, ktoré tiež oslavuje 20. rokov vstupu do EÚ ako ich krajina.

Súčasťou programu bola návšteva Gymnázia Boženy Slančíkovej Timravy v Lučenci, kde ich slávnostne privítali študenti školy. Pripravili skvelý program, ktorý pozostával z prezentácie Slovenska, regiónu a školy a kultúrneho programu. Ďakujeme za skvelú prezentáciu študentom, pedagógom a vedeniu školy.

Na pôde mesta Lučenec na Radnici privítala delegáciu p. primátorka, s ktorou prebrali aktuálne výzvy a problémy v obidvoch samosprávach. Tiež navštívili naše centrum Europe Direct. Svoj program ukončili krátkou prehliadkou nášho mesta.

V rámci svojej návštevy navštívili Bratislavu, pokračovali v Lučenci a svoju návštevu ukončia v Košiciach. Ide o návštevu zameranú na výmenu skúseností ED centier a verejných inštitúcií so zámerom definovania úlohy obcí a inštitúcií EÚ pri podpore rozvoja územia, poľnohospodárstva, cestovného ruchu, vzdelávania a šírenia informácií o EÚ.

Predchádzajúci článokPozvánka – Deň včiel – 23.05.2024
Ďalší článokEÚ posilňuje pripravenosť na sezónu prírodných požiarov 2024

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here