Poznáme víťazov vedomostnej súťaže Mladý Európan 2021

Dnes sa uskutočnilo finále 16. ročníka vedomostnej súťaže Mladý Európan. Po minuloročnom finále, ktoré sa prvýkrát uskutočnilo dištančne online formou, sa tento rok, vzhľadom na priaznivejšiu pandemickú situáciu, zvolila hybridná forma podujatia, a to kombinácia prezenčnej a online formy. Súťažiaci a organizátori zvládli i tento formát súťažného finále bez problémov a my už dnes poznáme víťazov Mladého Európana 2021, ktorí si popri nových vedomostiach a skúsenostiach odniesli z finále aj zaujímavé vecné ceny.

Vo finále Mladého Európana sa tentokrát stretlo 13 súťažných tímov – víťazov regionálnych kôl – zo stredných škôl z celého Slovenska, ktorí si zmerali svoje sily vo vedomostiach z oblasti európskej histórie, geografie, zaujímavostí o EÚ či významných osobností EÚ a jej členských krajín. Súťaž sa každoročne zameriava na zvýšenie úrovne všeobecnej informovanosti študentov stredných škôl v SR o EÚ poskytnutím možnosti získať informácie a odpovede na otázky o inštitúciách, legislatíve, politikách, programoch EÚ a jednotlivých členských štátoch.

Víťazmi súťaže Mladý Európan 2021 sa stali:

1. miesto: Gymnázium Jozefa Lettricha, Martin

2. miesto: Gymnázium Boženy Slančíkovej Timravy, Lučenec

3. miesto: Gymnázium Javorová 16, Spišská Nová Ves

Záštitu nad súťažou tento rok prevzal podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR. Súťaž podporila aj Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici. Poďakovanie patrí aj zanieteným profesorom a profesorkám za prípravu študentov a spoluorganizáciu súťaže.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here