Z prieskumu Eurobarometra vyplýva, že euro a Mechanizmus na podporu obnovy a odolnosti majú naďalej širokú verejnú podporu

Podľa najnovšieho prieskumu Eurobarometra, ktorý uskutočnila Európska komisia, je verejná podpora eura naďalej veľmi silná. Z prieskumu vyplýva, že 79 % respondentov si myslí, že euro je pre EÚ dobré, a 69 % si myslí, že je dobré pre ich vlastnú krajinu. Z výsledkov okrem toho vyplýva vysoká úroveň podpory Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti, ktorý je ústredným prvkom nástroja NextGenerationEU. Veľká väčšina respondentov (70 %) podporuje myšlienku plánu obnovy na podporu všetkých členských štátov za predpokladu, že realizujú zelené, digitálne a sociálne investície a reformy. V prieskume sa zhromaždili aj názory občanov na otázky týkajúce sa euromincí a eurobankoviek. Zistilo sa, že 66 % respondentov bolo za odstránenie 1 a 2 centových mincí.

Ako to vidia Slováci:

  • 84 % opýtaných Slovákov si myslí, že euro je dobré pre Slovensko.
  • 90 % respondentov súhlasí s tvrdením, že euro je dobré pre EÚ.
  • Za odstránenie 1 a 2 centových mincí sa súhlasne vyjadrilo 86 % respondentov.
  • 66 % zastáva názor, že euro uľahčilo cestovanie.
  • 83 % súhlasí s názorom, že euro uľahčilo podnikanie v iných členských štátoch EÚ.
  • 91 % súhlasí s tvrdením, že euro uľahčilo porovnávanie cien a nakupovanie v iných členských štátoch EÚ (vrátane online).
  • 73 % opýtaných súhlasí s plánom obnovy na podporu všetkých členských štátov za predpokladu, že realizujú zelené, digitálne a sociálne investície a reformy.
Predchádzajúci článokKomisia vynaloží v roku 2024 takmer 186 miliónov eur na propagáciu agropotravinárskych výrobkov
Ďalší článokKomisia schvaľuje predĺženie a zmenu slovenského opatrenia štátnej pomoci na podporu zamestnateľnosti po zatvorení uhoľných baní

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here