Festival demokracie v Lučenci

Cieľom podujatia, ktoré sa organizovalo 20.11.2023 na Radnici v Lučenci, bolo zvýšiť účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2024 zo strany prvovoličov, resp. študentov stredných škôl. Podujatie sa organizovala Rada mládeže v spolupráci s Regionálnym centrom podpory učiteľov v Lučenci v rámci medzinárodného projektu MEET, ktoré koordinuje Európske fórum mládeže.

Podujatie bolo zamerané na študentov stredných škôl, ktorého súčasťou bola diskusia s politikmi (z komunálnej, krajskej, celoštátnej a európskej úrovne politiky) o tom, čo môžu politici urobiť v prospech mládeže, prezentovali sa voľby do Európskeho parlamentu v roku 2024, otázky demokracie a tiež prezentovali sa organizácie v regióne, ktoré sa aktívne venujú práci s mládežou alebo môžu mať na ňu nepriamy dopad. V rámci festivalu mali uvedené organizácie aj stánky, kde mohli študenti získať cenné informácie o ich činnosti. ED Lučenec sa zúčastnilo uvedenej akcie prostredníctvom prezentácie svojej činnosti a tiež prostredníctvom informačného stánku.

Predchádzajúci článokKomisárka Ferreirová udeľuje ceny REGIOSTARS za prelomové projekty financované EÚ v rámci politiky súdržnosti za rok 2023
Ďalší článokKomisia vynaloží v roku 2024 takmer 186 miliónov eur na propagáciu agropotravinárskych výrobkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here