Interaktívny seminár č. 3: História, súčasnosť a budúcnosť nášho regiónu

Centrum Europe Direct Lučenec v spolupráci s mestom Lučenec a Centrom rozvoja inovácií Lučenec zorganizovali tri interaktívne semináre zamerané na oblasť inovácií a podnikania, ekológie v praxi a histórií, súčasnosti a budúcnosti regiónu za účasti odborníkov v relevantných oblastiach pre deti a mládež v regióne v rámci FUTUCLUBu- Lučeneckého “open space” pre deti a mládež.

Cieľom je prebudenie kreatívneho myslenia mládeže, vyjadrenia vlastného názoru, rozvoj prezentačných zručností, umožnenia ich sebarealizácie a tiež kumulácia potenciálu mladých ľudí v celom spádovom regióne a jeho efektívne využitie.

Tretí interaktívny seminár, ktorý sa konal 30.11.2021 bol zameraný na prezentáciu histórie, súčasnosti a budúcnosti regiónu /historické úspechy ako sa k nim vrátiť vo svetle inovácií, zelených technológií, ekológie a sebarealizácie mladých ľudí v regióne / za účasti p. Adamovej, bývalej riaditeľky Štátneho archívu Lučenec a dvoch študentov stredných škôl. Seminár bol vysielaný naživo cez youtube a ostatní žiaci stredných škôl mohli dávať otázky počas priameho vysielania.

Podujatie bude v súlade s ročnými prioritami EÚ – Európska zelená dohoda a Európa pripravená na digitálny vek.

Video si môžete pozrieť na:

Predchádzajúci článokCulturEU: Komisia vďaka online príručke o financovaní z prostriedkov EÚ zintenzívňuje podporu kultúrneho odvetvia
Ďalší článokRekordných 272 miliónov eur na podporu aliancií Európskych univerzít

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here