Európsky deň v Lučenci

Mesto Lučenec v spolupráci s Informačným centrom Europe Direct Lučenec každoročne v rámci Dní mesta organizuje Európsky deň za účasti partnerských miest z krajín EÚ. Pôvodne to mala byť prezentácia partnerských miest v oblasti kultúry, gastronómie a pamiatok. Ale vzhľadom na súčasnú situáciu spojenú s pandémiou COVID-19, keď nie je možné organizovať podujatie v takom formáte ako v minulosti, tak vystúpili v rámci uvedeného podujatia revivalové skupiny, ktoré v sobotu 28. augusta 2021 v lučeneckom amfiteátri zahrali známe maďarské, české, ale aj vlastné kompozície v duchu jazzu a latinsko-amerických rytmov.

Ako prvá sa svojim priaznivcom predstavila rocková kapela ???? ??????? s koncertným programom zostaveným z hitov legendárnej maďarskej skupiny EDDA művek v zložení: Norbi Lengyel (klávesové nástroje a spev), Roman Chodúr (bicie nástroje), Dezider Bozó (basová gitara), Richard Očovan (gitara) a Alexander Baláž (spev).

Vystúpenie hudobnej skupiny ????? ???? ??????? ?? bolo určené pre širokú verejnosť vďaka nielen notoricky známemu a obľúbenému repertoáru Karla Gotta a Karla Svobodu, ale aj osobitému prejavu viacnásobného účastníka SuperStar Mariána Fatrsíka. Vedúcim kapely je známy basgitarista Dezider Bari z Lučenca.

Tou treťou bola kapela ?.?. ?????? & ????????????? ??????? ????, v ktorej pôsobí napríklad talentovaný klavirista Alan Bartuš so svojím otcom, vedúcim kapely Štefanom „Pištom“ Bartušom a ďalšími hudobníkmi z Brazílie, Dánska, Rakúska, Afriky a Slovenska. Kapela sa prezentovala najmä vlastnými kompozíciami v duchu jazzu a latinsko-amerických rytmov.

Počas koncertov si diváci mohli pozrieť ????? ???????? ?????????/?????́????? z partnerských miest mesta Lučenec:

• Zsolt Fekete, primátor mesta Salgótarján (Maďarsko)

• Tamáš Áldozó, primátor mesta Pápa (Maďarsko)

• Pavel Janda, starosta mesta Louny (Česká republika)

• Ctirad Mikeš, starosta mesta Mělník (Česká republika)

V rámci Európskeho dňa sa široká verejnosť mohla dozvedieť prostredníctvom stánku Informačného centra Europe Direct Lučenec pred vstupom do amfiteátra viac o prioritách a stratégií Európskej únie na roky 2021-2025, ako aj o novej platforme Konferencia o budúcnosti Európy, cez ktorú môžu občania vyjadriť svoj názor, aká by mala byť podľa nich Európska únia v budúcnosti.

Predchádzajúci článokROADSHOW 2021 v meste Lučenec
Ďalší článok70 % dospelej populácie EÚ plne zaočkovaných

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here