Deň Európy v pohybe

Deň Európy a Svetový deň pohybu sme v Lučenci nemohli osláviť inak ako pohybom. Pri príležitosti Dňa Európy a Svetového dňa pohybu sa rozhodli organizátori podujatia Mesto Lučenec a centrum Europe Direct Lučenec zorganizovať milé podujatie v našom krásnom Mestskom parku Lučenec. Cieľom bolo popri oslavách Dňa Európy, významného dňa v rámci celej EÚ, rozpohybovať našich malých Lučenčanov, ktorí sa ochotne zapojili do cvičenia a tancovania so Štefanom Chlebom a ďalšími športovcami mesta Lučenec, ktorí úspešne reprezentujú naše mesto.

Zapojili sa naši basketbalisti, ktorí v tejto sezóne získali Slovenský pohár a v lige obsadili krásne druhé miesto. Akcie sa zúčastnili aj fustalisti Mimelu Lučenec, ktorých čakal vo večerných hodinách náročný semifinálový zápas v Prievidzi. Zapojili sa aj futbalisti z MŠK Novohrad Lučenec, hokejisti z HC Lučenec či džudisti z JUDO KLUB KATSUDO Lučenec.

Ďakujeme samozrejme aj všetkým materských, základným a stredným školám, ktoré vedú deti k zdravému životnému štýlu. Svoje vystúpenia nám odprezentovali aj viaceré vekové kategórie Tanečnej školy WANTED, ktorá nás bude už o týždeň reprezentovať na majstrovstvách Slovenska a my im silno držíme palce. Nechýbal ani Lučenčan a hráč hokejové klubu NHL Arizona Coyotes Miloš Kelemen.

Na podujatí sa odprezentovali aj európske inštitúcie pôsobiace v regióne a na Slovensku, ktoré informovali o svojich aktivitách a vo svojich stánkoch mohli účastníci získať cenné informácie z rôznych oblastí – Europe Direct Lučenec, EURES Lučenec, Európske spotrebiteľské centrum v SR, SAIA, n.o. Banská Bystrica. O sprievodné aktivity sa postaralo aj CVČ Magnet Lučenec. Pre deti boli taktiež pripravené rôzne atrakcie, pohybové hry či fotostena.

Predchádzajúci článokPozvánka na podujatie – Z blízka/z ďaleka – Iné Francúzsko
Ďalší článokKomisia zvýši rozpočet programu Horizont Európa na podporu inovácií v oblasti ekológie, zdravia a digitálnych technológií

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here