Interaktívny seminár č.1 : Inovácie a podnikanie

Centrum Europe Direct Lučenec v spolupráci s mestom Lučenec a Centrom rozvoja inovácií Lučenec zorganizovali tri interaktívne semináre zamerané na oblasť inovácií a podnikania, ekológie v praxi a histórií, súčasnosti a budúcnosti regiónu za účasti odborníkov v relevantných oblastiach pre deti a mládež v regióne v rámci FUTUCLUBu- Lučeneckého „open space“ pre deti a mládež.

Cieľom je prebudenie kreatívneho myslenia mládeže, vyjadrenia vlastného názoru, rozvoj prezentačných zručností, umožnenia ich sebarealizácie a tiež kumulácia potenciálu mladých ľudí v celom spádovom regióne a jeho efektívne využitie.

Prvý interaktívny seminár, ktorý sa konal 25.11.2021 bol zameraný na oblasť inovácií a podnikania /tvorba inovatívnych produktov, cirkulárna ekonomika, digitalizácia, študent-inovátor, kariérny rozmer inovácií/ za účasti p. Mužilu, riaditeľa inovatívnej firmy Agro CS Slovakia a.s. a dvoch študentov stredných škôl. Seminár bol vysielaný naživo cez youtube a ostatní žiaci stredných škôl mohli dávať otázky počas priameho vysielania.

Podujatie bude v súlade s ročnými prioritami EÚ – Európska zelená dohoda a Európa pripravená na digitálny vek.

Video si môžete pozrieť:

Predchádzajúci článokErasmus+: 3,9 miliardy EUR na mobilitu a spoluprácu v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu
Ďalší článokJesenný balík európskeho semestra 2021

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here