Mladý Európan 2019 v Lučenci

Regionálne kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan 2019 organizovalo Informačné centrum Europe Direct dňa 02.04.2019 v Lučenci  pre študentov druhých a/alebo tretích ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl v rámci Banskobystrického kraja.

Poslaním súťaže je zvýšiť povedomie participatívneho občianstva Európskej únie medzi študentmi stredných škôl na Slovensku. Nosnou témou sú všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ. Záštitu nad súťažou v roku 2019 prevzal vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku pán Ladislav Miko. Súťaž sa realizuje v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie v SR. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR.

Súťaž prebiehala v troch súťažných kolách, prvé kolo – vedomostný test, druhé kolo – jazyková súťaž v správnom vyplnení jazykovej krížovky a tretie kolo/finále bolo zamerané na správne zodpovedanie otázok doplnených obrázkami z nasledovných oblastí: kvíz s kategóriami osobnosti, symboly a dominanty EÚ.

Celkové výsledky regionálneho kola boli nasledovné:

1.miesto – Gymnázium B.S.Timravy, Lučenec, 2. miesto – Obchodná akadémia Lučenec, 3. miesto – Súkromné gymnázium Lučenec

Víťazovi regionálneho kola srdečne blahoželáme a držíme im palce v národnom kole súťaže Mladý Európan 2019, ktoré sa uskutoční 13.06.2019 v Košiciach.

Predchádzajúci článokNová dohoda pre spotrebiteľov: Európska komisia víta predbežnú dohodu o posilnení pravidiel EÚ na ochranu spotrebiteľa
Ďalší článokPozvánka na podujatie “Z blízka/z ďaleka – Iné Rumunsko”

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here